Novinky

Míra má své stránky i na facebooku - tady je odkaz. Budu se snažit doplňovat informace i zde na web, ale na facebooku je to přece jen rychlejší, takže tam vše bude nejspíš dřív. Hlavně tam budou různé informace ohledně víček, i případné datumy svozů, kdy budeme naše sběrače objíždět a víčka si od nich přebírat. Uvítáme tam i jakékoliv Vaše dotazy.

 

 

5.9.2014 Huráááá! A je to tady!

Konečně jsme se dočkali! Míra ve svých 5 letech 9 měsících a 5 dnech udělal své první samostatné kroky!!!! Video zde .

 

 

20.8.2014 Třetí odvoz víček

Třetí várku víček jsme firmě Eko trade plus předávali na konci prázdnin. Cena za 1kilogram víček šla bohužel o něco málo dolů (z původních 6Kč na 5,50Kč), ale i tak je pro nás sbírání zatím stále výhodné. Tentokrát se víček sešlo téměř totožně jako při druhém svozu - krásných 2176kilo! Super! Děkujeme!!!

vicka

 

 

21.7.2014 Podpořte s námi úžasný projekt!

Honza Šach, který pro Mirečka uspořádal venkovní bootcamp trénink a podpořil tím jeho léčbu, nyní zakládá nadaci Train & Help, která bude finančně pomáhat postiženým osobám k hrazení jejich léčby, pomůcek, léků. Podpořte s námi tuto skvělou akci zde .

Více se o projektu můžete dočíst i v tomto článku.

A jak probíhal bootcamp pro Mirečka? Tady je krátké video na youtube. 

 

Bootcamp
 

 

20.7.2014 Doplnění informací

Po delší pauze se mi konečně podařilo doplnit informace k operaci Ulzibat a k léčbě u doktorky Evy Augustínové .

 

 

30.4.2014 Druhý odvoz víček

Na konci dubna se nám podařilo uskutečnit druhý odvoz víček. Mysleli jsme si, že jich bude méně než při prvním odvozu, ale převážení ve výkupně nás mile překvapilo - nasbírali jsme 2142kilogramů! Díky, díky, díky vám všem, kteří nám se sbíráním víček pomáháte!!!!

víčka
Před

 

víčka
Po

 

6.2.2014 První odvoz víček

Začátkem února jsme domluvili s firmou EKO trade plus první odvoz víček. Tato firma si pro víčka zdarma dojede a odveze si je. Za 1kilogram víček dostaneme 6Kč. S pomocí vás všech se nám podařilo dát dohromady úžasných 1700kilo! Děkujeme všem víčkosběračům, kteří nám pomáhají!!

víčka
 
víčka

 

7.3.2013 Co je u nás nového?

Mirečkovi jsou již 4roky a 3měsíce. Zatím stále samostatně nesedí, nestojí ani nechodí, ale jeho stabilita se velmi zlepšila. Zpevnil se v trupu a už zvládne sám sedět na židličce bez opěradla. Sed na zemi ale sám stále nezvládá, kvůli spastickým svalům nedokáže narovnat nohy před sebe, takže pořád klečí (a kvůli tomu se mu ještě více zkracují svaly). Díky cvičení se pomalu lepší i v chůzi, má větší výdrž, zvládne déle stát u stolku i chodit s oporou.

 

5.3.2012 další Adeli pobyt

Absolvovali jsme další rehabilitační pobyt v Piešťanech. Více se dočtete zde.

 

13.11.2011 Jak jsme na tom teď?

Mireček ve 3 letech sám nesedí, nestojí ani nechodí, jeho stabilita je velice špatná. Při hraní je v kleku a sedí mezi patičkama, ale tento sed není vůbec vhodný pro kyčle a svaly.

 

13.08.2011 Adeli pobyt

Absolvovali jsme rehabilitační pobyt Adeli v Piešťanech, více se dočtete zde.

 

01.08.2011 Nový web

Spuštěny nové webové stránky našeho syna Mirka, který bojuje s dětskou mozkovou obrnou. Web budeme průběžně doplňovat o nové informace, rady a pokroky naší léčby.
©2011 Designed by Web4Pet. Powered by Panavis & QC