Therasuit Příbram

1.9.-12.9.2014 sedmá pohybová terapie Therasuit

V pořadí již sedmé cvičení v Příbrami Míra absolvoval začátkem září. Některé dny šlo cvičení lépe, některé hůře, ale dva týdny utekly jako voda. Míra hlavně chodil a chodil. Když měl za sebou Mireček první cvičební týden, tak jsme se o víkendu konečně dočkali jeho prvních samostatných krůčků!!! Trvalo to celých 5 let 9 měsíců a 5dní. Ale stálo to za to Smile Video je zde na facebooku. Míra samostatně chodit nechce, stále se hodně bojí. Když už pár kroků sám zkusí, tak hodně padá, z třiceti pokusů vyjde třeba jeden. Ale my jsme rádi i za to, protože víme, že to jde a půjde Smile

 

 Therasuit

Therasuit

Therasuit

 

12.5. - 23.5.2014 šestá pohybová terapie Therasuit

V květnu jsme opět zamířili do Alky o.p.s. v Příbrami na cvičení. Míra to tentokrát snášel velice dobře, byl skvěle naladěný, ze cvičení se vracel s úsměvem a plný energie. Jen asi dva dny měl krizi a vztekal se, ale jinak to šlo skvěle. Jako vždy vše probíhalo stejně. Opět se hodně chodilo, zdokonalovala se chůze s fyzioterapeutkou za jednu ruku (v tom je velké zlepšení).  Koncem druhého týdne zkoušel Míra své první krůčky jen s jednou obyčejnou hůlkou, kterou měl v pravé ruce. Zatím se stále dost bojí prostoru, protože si na nožkách není tak jistý, ale i za těch pár krůčků jsme rádi.

 

Therasuit

Therasuit

Therasuit    Therasuit

Therasuit

 

10.2. - 21.2.2014 pátá pohybová terapie Therasuit

Další cvičební blok proběhl začátkem roku 2014, Míra opět cvičil dva týdny. Vše probíhalo více méně stejně jako předchozí terapie - nahřívání, masáž, protahování, posilování, nácvik sedu, stoje, chůze. Míra si vyzkoušel i běhací pás, na kterém se mu moc líbilo Smile Ke konci druhého týdne cvičení fyzioterapeutka vyměnila Mírovi čtyřbodovou hůl za obyčejnou, takže chodí už jen se dvěma obyčejnýma hůlkama.Ze začátku opět hodně padal, ale doma se to časem dalším cvičením upravilo.

 

Therasuit    Therasuit

Therasuit    Therasuit

Therasuit

 

7.10. - 18.10.2013 čtvrtá pohybová terapie Therasuit

Po čtvrté návštěvě Alky jsme zase o kus dál - Míra umí sám chodit s jednou čtyřbodovou holí, kterou má v levé ruce a v pravé ruce už drží jen obyčejnu hůlku. Sám vydrží i chvilku stát s jednou obyčejnou hůlkou. Také se trénovala chůze do i ze schodů, Mireček se držel jednou rukou zábradlí a v druhé ruce měl hůlku. Trup je opět zpevněnější, takže se při chůzi tolik nekymácí ze strany na stranu.

 

 Therasuit1    Therasuit2

Therasuit3    Therasuit4

Praha

 

17.6. - 28.6.2013 třetí pohybová terapie Therasuit

Náš třetí pobyt v Příbrami byl trošku jiný než dva předešlé. Vzhledem k tomu, že byl Mireček po operaci svalů, tak měl svaly hezky uvolněné a tím pádem nebylo třeba ho před cvičením dlouze protahovat. Proto zbylo více času na posilování a cvičení. Po operaci má zase jiné možnosti pohybu, takže toho využíváme. Nyní zvládá chodit s pomocí čtyřbodových holí. Sice občas ještě padá, ale po terapii se pády omezily na minimum.

 

therasuit
 
therasuit

 

therasuit    therasuit

 

therasuit

 

therasuit    therasuit

 

therasuit    therasuit

 

29.10. - 9.11.2012 druhá pohybová terapie Therasuit

Na přelomu října a listopadu 2012 jsme Příbram navštívili podruhé. Aby byla terapie účinná, tak je třeba jí opakovat každé 3-4měsíce. Původně měl Mireček cvičit opět tři týdny, ale vzhledem k tomu, že tentokrát cvičení psychicky nesl velice špatně, tak jsme po dohodě s fyzioterapeutkou skončili o týden dříve. Míra se téměř nezapojoval, takže cvičení  probíhalo jen pasivně. I tak ale bylo zlepšení znát. Trénovala se chůze s chodítkem, Míra zvládne ujít delší a delší vzdálenost.

 

therasuit
 
 
           therasuit    therasuit

 

            therasuit    therasuit

 

therasuit

 


9.7. - 27.7.2012 první pohybová terapie Therasuit

V červenci roku 2012 Mireček poprvé absolvoval cvičení Therasuit (www.therasuit.cz ). Jedná se o velmi intenzivní rehabilitační léčbu, která trvá každý den 3,5hodiny. Začínalo se nahříváním celého těla, aby se "nastartovalo" před samotným cvičením. Poté následovala masáž horních a dolních končetin. Pak byl Mireček obléknut do speciálního oblečku, díky kterému se tělo dostane do správného postavení (u Míry se zpevní trup a nožičky se vyrovnají). V oblečku fyzioterapeutka Míru dlouho protahovala, protože měl velice ztuhlé svaly. Následovalo posilování svalů, jak na horních i dolních končetinách, tak na zádech a břiše. Posilování probíhá s pomocí kladek a kolejnic, používá se závaží, v našem případě cca kilogramové. Kolem klienta je umístěna kovová klec, kde se kladky různě přichycují. Mireček cvičil buď na rehabilitačním stole nebo na zemi. Využívalo se i ortéz, míčů, válců a různých pomůcek. Při spider therapy (pavouk) stál Mireček uprostřed klece, kde byl připevněn do všech stran pružnými lany. To mu umožňovalo stát v prostoru. Učil se trénovat stabilitu, přenášet váhu ze strany na stranu a koordinaci pohybů. V oblečku dále nacvičoval sed, stoj a chůzi. Po skončení cvičení chodil Míra do snoezelenu, což je relaxační místnost. Po třech týdnech rehabilitace se Mírovi uvolnily svaly na nohou a velmi se zpevnil v trupu. Od té doby zvládá sám sedět na židličce bez opěradla.
 

 

therasuit
 
therasuit
 
therasuit
 
therasuit
 
therasuit
 
therasuit
 
therasuit

 
©2011 Designed by Web4Pet. Powered by Panavis & QC