Adeli centrum Piešťany

21.1. - 2.2.2013 čtvrtý Adeli pobyt

Naše čtvrtá rehabilitační léčba se od minulých ve dvou věcech lišila  - již jsme nemuseli navštěvovat logopedii, neboť Mireček mluví moc hezky a bez řečových vad a pak jsme místo terapie laserem měli magnetoterapii. Tato metoda má protizánětlivý a protibolestivý účinek, uvolňuje svalové napětí a spasmy. Mireček měl magnetoterapii každý den, na nohy mu byla přiložena na 20minut destička, kde působilo magnetické pole. Jinak bylo vše při starém - nahřívání, cvičení, léčba sirným bahnem, masáž, manuální terapie, kyslík. Míra poctivě cvičil, jezdil na „koni", trénoval i chůzi po schodech. Nahoru po schodech mu to celkem šlo, ale dolů ne, neumí jednu nohu pokrčit a druhou natáhnout. Pokroky jsou opět znát, Mireček vydrží déle stát na nohou a chodit s pomocí.

                adeli   adeli

                adeli   adeli

                adeli   adeli

                adeli   adeli

 

 

21.5. - 2.6.2012 třetí Adeli pobyt

V roce 2012 se nám podařilo absolvovat léčbu v Adeli ještě jednou. Vše se odehrávalo stejně jako při předchozích pobytech. Opět nám většinu času zabralo cvičení. Mirečkovi se díky posilnění svalů na celém těle zlepšila stabilita. I na chůzi je zlepšení znát.

adeli

adeli

                adeli   adeli 

adeli

                adeli   adeli

 

adeli

  

 

9.1. - 21.1.2012 druhý Adeli pobyt

Začátkem roku 2012 jsme podruhé navštívili rehabilitační centrum v Piešťanech. Mireček absolvoval stejné terapie jako při prvním pobytu. Tentokrát vše zvládal lépe, neboť již věděl, co ho čeká a jak vše probíhá. Cvičení bylo opět zaměřeno na protahování ztuhlých svalů, posilování, nácvik správného držení těla, sedu, stoje a chůze. Po dvou týdnech se Míra zpevnil v trupu, zlepšila se chůze s dopomocí a také se zvýšila jeho výdrž.

                Adeli   Adeli

                Adeli   Adeli

 

Adeli
 

 

 

1.8. - 13.8.2011 první Adeli pobyt

V termínu od 1.8. do 13.8.2011 jsme absolvovali rehabilitační pobyt v Adeli centru v Piešťanech. Nebudu zde opisovat celý obsah jejich webových stránek (www.adeli-method.com), ale pokusím se nastínit jejich unikátní léčbu vlastníma očima.

První den nás čekala vstupní prohlídka, kde Míru prohlédl pan doktor a společně s našimi fyzioterapeutkami ho důkladně přeměřili, jak délku těla a končetin, tak i rozsah hybnosti kloubů. Dále se zajímal o to, co vše Míra svede sám a co s dopomocí. Poté se stanovil přesný léčebný plán. Ten den jsme měli cvičení zkrácené na hodinu a pak následovala masáž celého těla. Každý den jsme měli termo-kryokontrastní ošetření, poté dvouhodinové cvičení, masáž, kyslíkovou terapii, laser. Obden manuální terapii, logopedii a léčbu sirným bahnem.

Termo-kryokontrastní ošetření - toto ošetření jsme absolvovali hned po ránu před cvičením. Jedná se o přikládání studených a teplých gelových obkladů. Míra je měl přikládány na vnitřní stranu stehen, protože tam má svaly nejvíce ztuhlé. Tyto obklady podporují prokrvení a pomáhají v uvolnění svalů. Studený obklad se přikládá jen na minutu, je opravdu velice ledový, takže Míra z něj nadšen nebyl, první tři dny plakal, pak už si zvykl. Teplý obklad se dává na 20minut, s tím problémy nebyly.

Neurofyziologické pohybové cvičení Adeli - cvičení trvá dvě hodiny a provádí se ve speciálním oblečku, který se skládá z vestičky, šortek, kolenních vycpávek a bot. To vše je dohromady propojené gumičkami. Tento obleček pomáhá správnému držení těla a tělo se při cvičení i posiluje, neboť cvičení v oblečku je velice namáhavé (bylo mi to přirovnáno ke dvěma hodinám strávených ve fitness centru). Na začátku cvičení se provádí protažení celého těla, s každou končetinou se pracuje zvlášť a velice důkladně. Poté již následuje cvičení na míči, válci, nácvik chůze, sedu. Mireček ze začátku nevěděl, co se děje, tak první den plakal. Druhý den si již zvykl a cvičení zvládal v pohodě a bez breku. Při terapii je potřeba dělat občasné pauzy, neboť se dítě velice unaví. Když neměl Míra sílu na chůzi, tak buď trénoval v sedu nebo měl pauzu na svačinku a hraní. Náš rehabilitační tým se skládal ze 3-4fyzioterapeutů, kteří se nám věnovali každý den dvě hodiny.

               adeli   adeli

               adeli   adeli

adeli
 

 

Celotělová masáž - následovala ihned po cvičení, při ní byly Mírovi promasírovány nohy, ruce, břicho i záda. Trvala 45minut. Tělo se musí důkladně promasírovat kvůli tomu, aby nedošlo ke svalové horečce nebo křečím. Mireček si masáž vždy velice užil, i když udržet ho takovou dobu v klidu byl většinou nadlidský výkon.

 

Léčba sirným bahnem - Mireček měl tuto léčbu obden vždy před masáží. Na 15minut se mu přikládaly obklady z bahna na kotníky. Bahno uvolňuje svalové napětí a lépe vyživuje kosti a chrupavky.

Kyslíková terapie - při této terapii se vdechuje kyslíková směs s vysokým obsahem kyslíku. Tím se zlepšuje zásobování celého organismu kyslíkem, zvláště mozku. Také se zvyšuje výkonnost a zrychluje regenerace po intenzivním zatížení. Mireček dostal na obličej masku, což se mu tedy poprvé vůbec nelíbilo. Ale když zjistil, že to nebolí, tak další dny již neprotestoval.

Laser - tato terapie stimuluje akupunkturní body pro další zdokonalování centrálního nervového systému. Mírovi byla prováděna střídavě na nohou a rukou. Od poloviny pobytu mu byly stimulovány i body na uších.

Manuální terapie - provádí ji lékař - neurolog. Při ní rukama ošetřuje klouby, páteř a měkké části těla, odstraňují se blokády kostí a svalů, svaly se uvolňují a koriguje se držení hlavy a těla. Tato terapie trvá 30minut.

Logopedie - u nás spočívala v masáži obličeje, bodové technice (mačkají se body na obličeji a tím se zlepšuje mimika) a nácviku pohybů jazyka. Míra má omezenou mimiku, protože se mu svalové napětí objevuje i na obličeji a kořeni jazyka. Tato terapie patřila mezi jeho nejoblíbenější, neboť při cvičení s jazykem pani logopedka používala nutelu, kterou mu mazala po rtech a uvnitř v puse a on jí musel slízat. 

S celým pobytem a všemi terapiemi jsme byli velice spokojeni. Přístup všech lékařů i fyzioterapeutů je velice profesionální a individuální, vždy nám vyšli vstříc. U Mirečka došlo k posílení trupu, uvolnění svalového napětí na nohách a zlepšila se hybnost kloubů. Bylo nám řečeno, že doma musíme stále pokračovat v rehabilitaci a že další pokroky se mohou dostavit ještě do měsíce.
©2011 Designed by Web4Pet. Powered by Panavis & QC