Pomůcky

Dětské čtyřbodové hole

Když bylo Mírovi 4,5roku, tak jsme mu pořídili čtyřbodové hůlky. Nejprve se s nimi musel naučit stát, později i chodit. Hole jsou díky čtyřem nožičkám stabilní, vyrábí je firma Meyra.

Postupně Míra vyměnil čtyřbodové hůlky za obyčejné a od pěti let a třech měsíců chodí již jen s obyčejnýma. Ty jsme nemohli vůbec nikde sehnat (očividně se vyrábí jen dětské francouzské hole), takže jsme si naše stávající čtyřbodové museli doma sami přetvořit na obyčejné. Ještě že máme šikovného tatínka a ten si s tím poradil Smile

 

            hůlky     hůlky

 

Speciální kočár

Mireček má sice svůj zdravotní kočár, ale ten je vhodný spíše do města, případně na zpevněný povrch. Rádi chodíme na procházky do přírody, proto jsme koupili i speciální tříkolový kočár, který je vhodný do terénu. Díky velikým pevným kolům s ním projedeme opravdu všude. Kočár vyrábí firma Advance Mobility, vybrali jsme typ Spirit. 

 

trojkolka

 

Zdravotní židle

Vzhledem k tomu, že Míra stále samostatně nesedí a má špatnou stabilitu, jsme museli pořídit i zdravotní židličku. Vybrali jsme od firmy R82 Xpandu. Židle je velice variabilní, je nastavitelná do výšky, takže se hodí ke každému stolu. Má spoustu podpěr (na nohy i ruce). Židle je "rostoucí" - lze ji nastavit do šířky, výšky i hloubky, takže nám vydrží hodně dlouho (Míra jí má zatím nastavenou na nejmenší velikost a i tak tam má spoustu místa). Používáme jí velice často, jak na jídlo, tak pro různé činnosti. Míra velice rád tvoří cokoliv rukama (modeluje, kreslí, stříhá atd.) a v této židli hezky sedí, nehrbí se a nekroutí nožičky. Téměř celou ji hradila pojišťovna, doplatek 4.486Kč byl zaplacen z darů. Všem dárcům děkujeme za finanční pomoc.

             židle       židle

 

Zdravotní kočár 

Do třech let se Míra vešel do klasického dětského kočáru. Poté mu začal být těsný, tak jsme se začali rozhlížet po nějakém zdravotním. Důležitá pro mě byla váha kočáru a skladnost, protože často navštěvujeme různé lékaře, tak abych zvládla kočár sama naložit do auta. Vybrali jsme kočár od firmy Otto Bock typ Kiwi. Kočárek je opravdu velmi lehký a skladný, díky předním otočným kolečkům se s ním velice dobře manipuluje. Míra je v něm spokojený, má dostatek prostoru. Většinu ceny kočáru uhradila naše zdravotní pojišťovna, zbylou část (8.721Kč) nám pomohli financovat Nadace Charty 77 a Nadační fond J&T. Velice jim děkujeme. Na podzim jsme ještě museli dokoupit fusak za 6.800Kč, ten jsme platili z vlastních zdrojů.

            kocar       kočár

 

Speciální kolo

Když bylo Mírovi asi 3,5roku, tak jsme mu koupili speciální kolo, lépe řečeno tříkolku od firmy Loped. Je stabilnější než klasické kolo a lehce ovladatelná. Pořídili jsme k ní i doplňky, bez kterých by se Míra neobešel - pevné uchycení nohou na šlapky (on sám totiž nohy na šlapkách neudrží) a aretační páčku na řídítka (ta slouží k pevnému zabrždění tříkolky aby neujížděla, když na ní Míru posazuji). Mireček kolo miluje, nejraději by na něm jezdil pořád. Je to pro něj zábava a první "samostatný" pohyb venku, ale zároveň je to i trénink na nohy. Kolo stálo necelých 10tisíc korun a bylo financováno z Mirečkova účtu, kam mu posílají peníze dárci. Tímto všem moc děkujeme.

      kolo   kolo


Zdravotní chodítko

Nad chodítkem jsme dlouho přemýšleli a zjišťovali, které bude pro Míru nejvhodnější. Měli jsme možnost některá vyzkoušet a nakonec jsme se rozhodli pro firmu R82 chodítko Crocodile. Jde o ten typ, kdy je konstrukce umístěna za tělem dítěte, je na čtyřech kolech, přední kola jsou otočná. Chodítko je výškově nastavitelné, takže s námi poroste. Pořídili jsme k němu i předloketní opěrky s madlem, protože by se Míra zpočátku jinak neudržel. Mireček se s chodítkem chvíli oťukával, ale brzy se s ním naučil manipulovat. Je to pro něj něco zajímavého a nového, co ho rozvíjí pohybově i mentálně. Cena chodítka byla 22.500Kč a Mirečkovi ho celé zaplatil děda Mirek.
            choditko       choditko

 
Rehabilitační lehátko

Naší první zdravotní pomůckou se stalo rehabilitační lehátko na cvičení Vojtovy terapie. Pořídili jsme si lehátko od firmy RESI Třeboň, typ Jordan D1. S lehátkem jsme spokojeni, máme ten největší rozměr plochy (195x100cm). Je na kliku, takže lze výškově přizpůsobit. Na lehátko nám přispěl Městký úřad, zaplatili většinu ceny, my jsme dopláceli ze svého 6.000Kč.
                                       rehastul ©2011 Designed by Web4Pet. Powered by Panavis & QC